HAKKIMIZDA

 

BOYUT MİMARLIK’84

 

     Boyut Mimarlık Ltd., Şti. 1984 yılından beri Ankara’da faaliyet gösteren bir mimarlık ofisidir. Şirketin kurucusu Faruk Bozkurt Gürsoytrak’ın 1984 yılında katıldığı iki mimari proje yarışmasının ikisinde de aldığı birinciliklerin ardından şirket kurulmuştur. Şirket kurulduktan sonra, ofis adına yurtdışında çeşitli yarışmalara katılarak elde edilen birincilikler sayesinde, Rusya’da proje yapma şansı elde edilmiştir. Ulusal ve uluslararası alanlarda yapılan projeler uluslararası ve ülkelerin yerel normlarının öğrenilmesinde büyük katkıda bulunmuştur. Ülkelerin yerel normlarını bilmek uluslararası birçok proje yapılmasına olanak sağlamıştır.

 

     Boyut Mimarlık, kurulduğundan bu yana; Hollanda, Polonya, Litvanya, Moldova, Rusya, Sibirya, Saha Cumhuriyeti, İnguşetya, Osetya, Dağıstan, Kazakistan, Tacikistan, Libya, Kırgızistan, Sudan, İsveç, Azerbaycan ve Kuveyt gibi pek çok ülkede proje yapmıştır.

 

     Firmanın; kentsel planlama, sağlık yapıları, konutlar, alışveriş merkezleri, spor yapıları, ulaştırma yapıları, yönetim yapıları, kültür merkezleri, resmi binalar, oteller, eğitim binaları gibi birçok çalışma alanında projeleri vardır.

 

F. BOZKURT GÜRSOYTRAK

 

     1958 yılında İstanbul’da doğdu. T.E.D. Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra 1979 yılında Ankara Devlet Mühendislik-Mimarlık Akademisi (ADMMA) Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1976-79 yılları arasında stajyer mimar, 1979-83 yılları arasında mimar olarak Yalçın-Beate Oğuz Atölyesinde çeşitli projelerde çalıştı. 1983 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi unvanıyla eğitim çalışmalarında yer aldı. 1984 yılının Mart ayında Boyut Mimarlık Dekorasyon Taah. ve Tic. Ltd. Şirketini kurdu. Sürdürdüğü serbest mimarlık faaliyetlerinin yanı sıra 2003 yılından itibaren Gazi Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Öğrencilik yıllarından beri katıldığı ulusal ve sınırlı uluslararası mimari proje yarışmalarındaki çalışmaları, birincilik olmak üzere çeşitli ödüllere layık görülmüştür. Ayrıca çeşitli tarihlerde ulusal mimari proje yarışmalarında jüri üyeliği görevlerinde de bulunmuştur.

 

     TMMOB Mimarlar Odası, Türk Serbest Mimarlar Derneği, 1927 Mimarlar Derneği, TOBB Teknik Müşavirler Meclisi, Urban Land Institute üyesidir. Ağırlıklı olarak çok amaçlı kompleks, alışveriş, turizm, ofis, konut, sağlık, spor, eğitim, idari, askeri ve endüstriyel yapılar tasarlamaktadır.

 

BOYUT MİMARLIK '84 | BOYUT ARCHITECTURE '84| Боют Мимарлык’84

ÇANKAYA MAH.PROF.DR.AZİZ SANCAR CADDESİ 5/9 06680 ÇANKAYA/ANKARA/TÜRKİYE TEL:+90 312 440 88 88 FAX: +90 312 440 77 77 E-MAIL: boyuta@boyuta.com.tr

 
 © 2018 TÜM HAKKI SAKLIDIR